រដ្ឋមន្ត្រីព័ត៌មាន៖ ក្រុមប្រឆាំងនៅក្រៅប្រទេសបង្កើតព័ត៌មានក្លែងក្លាយ ដើម្បីបញ្ឆេះកំហឹងពលរដ្ឋ ឱ្យផ្ដួលរំលំរដ្ឋាភិបាល
រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន លោក នេត្រ ភក្ត្រា ឱ្យដឹងថាក្នុងឆ្នាំ២០២៤កន្លងទៅ ក្រសួងព័ត៌មានរកឃើញថាមានការផ្សព្វផ្សាយព័ត៌មានក្លែងក្លាយចំនួនជាង៣៦៥១ព័ត៌មានពាក់ព័ន្ធនឹងសន្តិភាព សន្តិសុខសាធារណៈ ការដឹកនាំរបស់រដ្ឋ អានបន្ត
ចាក់ដីលុបបំពានចូលច្រាំងទន្លេនៅស្រុកពញាឮ នេះរឺជា វប្បធម៌អ្នកមានលុយនិងឥទ្ធិពល សូមអជ្ញាធរពាក់ព័ន្ធជួយត្រួតពិនិត្យផងទាន !!!
ថ្ងៃចេញផ្សាយៈ ខែ មីនា 29, 2025
ខេត្តកណ្ដាល៖ ក្រោយពីមានការរាយការណ៌ ពីបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ អង្គភាពសារព័ត៌មានយើងបាន ចុះទៅផ្ទាល់ គឺដូចអ្វីដែលបងប្អូនប្រាប់និងរាយការណ៍ពិតប្រាកដមែន ដោយទីតាំងមួយកន្លែងមានករណីអ្ អានបន្ត
ឯកឧត្តម នេត្រ ភក្ត្រា រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងព័ត៌មាន ដឹកនាំគណៈប្រតិភូក្រសួងព័ត៌មាន អញ្ជើញដាក់កម្រងផ្កា គោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធសព ឯកឧត្តម អ្នកឧកញ៉ា ឧត្តមមេត្រីវិសិដ្ឋ ហ៊ុន សាន រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន
ឯកឧត្តម នេត្រ ភក្ត្រា រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងព័ត៌មាន ដឹកនាំគណៈប្រតិភូក្រសួងព័ត៌មាន អញ្ជើញដាក់កម្រងផ្កា គោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធសព ឯកឧត្តម អ្នកឧកញ៉ា ឧត្តមមេត្រីវិសិដ្ឋ ហ៊ុន សាន រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ អានបន្ត
រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ចែករំលែកចំណេះដឹងអំពីតួនាទីក្រសួងព័ត៌មាន លើការងារគ្រប់គ្រងព័ត៌មាននិងសាធារណមតិ ជូនដល់និស្សិតសាកលវិទ្យាល័យប៊ែលធី អន្តរជាតិជិត ២០០នាក់
(ភ្នំពេញ)៖ លោក នេត្រ ភក្ត្រា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន នៅព្រឹកថ្ងៃទី១៩ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥នេះ បានអញ្ជើញជាអធិបតីភាព បង្ហាញពីប្រវត្តិ និងចែករំលែកពីតួនាទីដ៏សារៈសំខាន់របស់ក្រសួងព័ត៌មាន លើការងារគ្រប់គ្រងព័ត៌មា អានបន្ត
ឯកឧត្តម នេត្រ ភក្ត្រា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន អញ្ជើញជាអធិបតី ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំគណៈកម្មការរៀបចំមហោស្រពតន្ត្រី និងចម្រៀង កុមារ ពានរង្វាន់ក្រសួងព័ត៌មាន សម្រាប់ជាផ្នែកមួយឈានទៅ អបអរការប្រារព្ធទិវាកុមារអន្តរជាតិ ឆ្នាំ២០២៥
(ភ្នំពេញ) : ឯកឧត្តម នេត្រ ភក្ត្រា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន អញ្ជើញជាអធិបតី ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំគណៈកម្មការរៀបចំមហោស្រពតន្ត្រី និងចម្រៀង កុមារ ពានរង្វាន់ក្រសួងព័ត៌មាន សម្រាប់ជាផ្នែកមួយឈានទៅ អបអរការប្រារព្ធទ អានបន្ត
ឯកឧត្តម នេត្រ ភក្ត្រា៖ ការពង្រឹងសមត្ថភាព និងក្រមសីលធម៌វិជ្ជាជីវៈអ្នកសារព័ត៌មាន ជារឿងដ៏ចាំបាច់ដើម្បីធានាការផលិត និងផ្សព្វផ្សាយព័ត៌មានពិត មានគុណភាព និងមានសុវត្ថិភាពជូនពលរដ្ឋ
(ភ្នំពេញ)៖ ឯកឧត្តម នេត្រ ភក្ត្រា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន បានថ្លែងថា ការពង្រឹងសមត្ថភាព និងក្រមសីលធម៌ វិជ្ជាជីវៈអ្នកសារព័ត៌មាន បានរួមចំណែកធានាលំហព័ត៌មានសម្បូរបែប ប្រកបដោយគុណភាព និងសុវត្ថិភាព ព្រមទាំងចូ អានបន្ត
ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រី ជា វ៉ាន់ដេត និងឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រី នេត ភក្ត្រា បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិនិត្យ និងពិភាក្សាលើសេចក្តីព្រាងអនុក្រឹត្យ ស្តីពីការរៀបចំ និងការប្រព្រឹត្តទៅរបស់ក្រសួងព័ត៌មាន
រាជធានីភ្នំពេញ៖ នារសៀលថ្ងៃទី១៣ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ជា វ៉ាន់ដេត រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងប្រៃសណីយ៍និងទូរគមនាគមន៍ និងឯកឧត្តម នេត ភក្ត្រា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិនិត្យ និងពិភាក្ អានបន្ត
សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន អញ្ជើញទទួលជំនួបសម្ដែងការគួរសម ឯកអគ្គរដ្ឋទូតឥណ្ឌាប្រចាំកម្ពុជា
នៅថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ១៥កើត ខែផល្គុន ឆ្នាំរោង ឆស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៣ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ សម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រមុខរដ្ឋស្ដីទីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានអញ្ជើញទទួលជំនួបសម្ដែងការគួរ អានបន្ត
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ចេញសេចក្តីសម្រេចចំនួន៣ ជាប្រយោជន៍ដ៏អស្ចារ្យក្នុងការតម្កើងព្រះពុទ្ធសាសនា។
សេចក្តីសម្រេចជាប្រវត្តិសាស្ត្រទាំង៣ចំណុចនោះរួមមាន៖
១៖ ការបង្កេីតក្រុមជំនុំព្រះត្រៃបិដកឡេីងវិញ ដេីម្បីផ្ទៀងផ្ទាត់គម្ពីរក្បួ នច្បាប់ពុទ្ធសាសនា និងបកប្រែអដ្ឋកថា ដីកា យោជនា ដែលជាសេចក្តីពន្យល់របស់ព្រះអរ អានបន្ត
ភរិយាឧកញ៉ា តាយ សេង ដាក់គ្រឿងចក្រឈូសឆាយដី នៅដែនជំរកសត្វព្រៃស្រុកលំផាត់ ជាង៥០០ហិកតា ដោយអះអាងថា ខ្លួនមានប្លង់រឹងពិតប្រាកដ (ប្រភពCNC)
រតនគិរី៖ ដែនជម្រកសត្វព្រៃស្រុកលំផាត់ ខេត្តរតនគិរី កំពុងត្រូវបាន លោកស្រី អេង ស្រីពៅ ដែលជាភរិយារបស់ឧកញ៉ា តាយ សេង សម្រុកដាក់គ្រឿងចក្រឈូសឆាយយ៉ាងរង្គាល។