ខេត្តឧត្តរមានជ័យ ៖ ឧបទ្ទវហេតុ គ្រោះថ្នាក់ ចរាចរ ណ៍មួយបាន កើតឡើង កាលពី វេលា ម៉ោង ប្រមា ណ ១១ និង ៣០ នាទី ថ្ងៃ ទី ២១ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ ២០២៥ ដោយ គោ យន្ត កន្ត្រៃ មួយ គ្រឿង បាន ចេញដំណើរ ពី ទិញ អាហារ នៅ ផ្សារ ថៃ ពេល បើក ដល់ ចំណុច លើ ភ្នំ ជប់ គគី ចំណុច កែង យាយ ម៉ៅ ក៏ ក្រឡាប់ ធ្លាក់ ផ្លូវ បណ្តាល ឲ្យ មនុស្ស ចំនួន ៦ នាក់ ស្ត្រី ៥ នាក់ និង ប្រុស ម្នាក់ ដែល សុទ្ធតែ ជា អ្នក រស់នៅ ភូមិ រំដួល ចាស់ ឃុំ អំពិល ស្រុក បន្ទាយ អំពិល ខេត្តឧត្តរមានជ័យ រង របួសធ្ងន់ និង ស្រាល ។ជន រង គ្រោះ ទាំង ៦ នាក់ នោះ រួម មាន ៖ ១. ឈ្មោះ ឌិ ប ដេ ត ភេទ ប្រុស អាយុ ៦១ ឆ្នាំ ( ជា អ្នកបើកបរ គោ យន្ត កន្ត្រៃ ) ។ ២. ឈ្មោះ សូន សំ អៃ ភេទ ស្រី អាយុ ៥៩ ឆ្នាំ ៣. ឈ្មោះ ហឹ ម គ ន្ធា ភេទ ស្រី អាយុ ៣៤ ឆ្នាំ ៤. ឈ្មោះ ត្រា ស្រីរ ត្ថ ភេទ ស្រី អាយុ ២៨ ឆ្នាំ ៥. ឈ្មោះ ណា ង ស្រី លៀប ភេទ ស្រី អាយុ ០៦ ឆ្នាំ ៦. ឈ្មោះ សុខ ភួ ន ភេទ ស្រី អាយុ ៥៦ ឆ្នាំ ។តាម ប្រភព ព័ត៌មាន ឲ្យ ដឹង ថា ពេល កើតហេតុ ភ្លាម ៗ គេ បាន ពិ និ ត្យ ឃើញ លោក អនុសេនីយ៍ឯក មាស ចាន់ ដា រ៉ា នាយ ប៉ុស្តិ រដ្ឋ បា ល នគរបាល ជប់ គគី ស្រុក បន្ទាយ អំពិល ដឹកនាំ កម្លាំង ៦ នាក់ ចុះ ទៅ ជួយ សង្គ្រោះ ប្រជាពលរដ្ឋ ដោយ បាន បញ្ជូន ជន រង គ្រោះ ទៅ ព្យាបាល នៅ មណ្ឌល សុខភាព ហា លៀម សែន ជ័យ ផង ដែរ ។បើ តាម អ្នក ធ្វើ ដំណើរ បាន រៀបរាប់ ឲ្យ ដឹង ថា ករណី គ្រោះថ្នាក់ ចរាច រណ៍ ខាងលើ នេះ បង្ករ ឡើង ដោយសារ អ្នកបើកបរ គោ យន្ត ក ន្រៃ គាត់ បើក លឿន ពេក បានជា នៅ ពេល ចុះ ពីលើ ភ្នំ ធ្វើ ឲ្យ ចាប់ ហ្វ្រាំង មិន ទាន់ ទើប ក្រឡាប់ ធ្លាក់ ពីលើ ផ្លូវ បណ្តាល ឲ្យ អ្នក រួម ដំណើរ រង របួស ចំណែក គោ យន្ត កន្ត្រៃ រង ការ ខួច ខាត ទាំងស្រុង ។ជន រង គ្រោះ សុទ្ធតែ ប្រជាពលរដ្ឋ រស់នៅ ភូមិ . ឃុំ ជប់ គគី ស្រុក បន្ទាយ អំពិល ខេត្តឧត្តរមានជ័យ បាន ឆ្លង ដែន ទៅ ទិញ ម្ហូបអាហារ ជា រៀងរាល់ថ្ងៃ នៅ ផ្សារ សាយ តា គូ ស្រុក បាន គ្រួ ត ខេត្ត បុរី រ៉ាំ ប្រទេស ថៃ សម្រាប់ ផ្គត់ផ្គង់ ជីវភាព ដោយ មធ្យោបាយ ធ្វើ ដំណើរ តាម គោ យន្ត កន្ត្រៃ ព្រោះ ផ្លូវ វែង ឆ្ងាយ និង ត្រូវ ឡើង ភ្នំ ចុះ ភ្នំ ។ ប្រជាពលរដ្ឋ បន្ត ថា ករណី គ្រោះ ចរាចរណ៍ គោ យន្ត កន្ត្រៃ ក្រឡាប់ នៅ លើ ភ្នំ ជប់ គគី ចំណុច កែង យាយ ម៉ៅ មិនមែន ទើបតែ មួយ ករណី នេះ ទេ គឺ កើតឡើង ច្រើន លើក មក ហើយ រហូត មាន ស្លាប់ បាត់បង់ អាយុជីវិត មនុស្ស ជា ហូរហែរ ទៀត ផង ព្រោះតែ អ្នកបើកបរ ខ្វះ ការ ប្រុង ប្រយ័ត្ន ៕